Fly fra Oslo til La Palma omdirigert på grunn av vind

Fly fra Oslo til La Palma omdirigert på grunn av vind

Problemer også i flytrafikken

12 Shares

De sterke vindkastene som har rammet de vestlige øyene har begynt å gjøre seg merkbar også når det gjelder flyvninger, og flere avganger og ankomster til flyplassene på La Palma, La Gomera og El Hierro har blitt innstilt.

Så langt har opptil syv ankomster til flyplassen nord på Tenerife blitt innstilt, og tre av disse kom fra La Palma, tre fra El Hierro og en fra La Gomera.

På samme tid har flere avganger fra Los Rodeaos ikke latt seg gjennomføre på grunn av at vindkastene allerede har kommet opp i over 25 m/s.

Været har også ført til flere omdirigeringer de siste timene, og blant annet gjelder dette fly som skulle lande på La Palma. Disse flyene kom blant annet fra Stuttgart, Oslo, og London-Gatwick. Flyene har måttet lande på flyplassen sør i Tenerife.

Regnet har også gjort sitt inntog på La Palma og El Hierro, og skaper ytterligere vanskeligheter for flytrafikken på øygruppen.

Kilde: Canarias7

Kommentarfelt
12 Shares
Forrige Stenger skolene på Kanariøyene i dag
Next Stormen setter sine spor på Gran Canaria

Om forfatteren

Kanskje du liker dette?

Nyheter

10 herlige hoteller på Gran Canaria

Lyst til å unne deg litt luksus når du reiser til Gran Canaria? Her finner du 10 av de beste hotellene!

Kanariøyene

Nå kan du kjøpe bitcoin fra minibank

Stadig flere nordmenn har kjøpt bitcoin de siste årene og det kan være vanskelig når man er på ferie. Det er sikkert derfor svært gledelig at det nå har åpnet

Spania

Mottatt med applaus og støttende tilrop da Gabriel (8) ble begravet

Den pågående saken i Almeria i Spania om 8 år gamle Gabriel Cruz som ble kvalt av farens kjæreste, fortsetter å opprøre folk. I dag var det begravelse for den