Nordmann omkom på golfbane Anfi Tauro
Forløpig uklar dødsårsak
Den Las Palmas-baserte avisen La Provincia meldte lørdag at en 87 år gammel fra Norge omkom på golfbanen Anfi Tauro på Gran Canaria.
Det var altså en 87 år gammel nordmann som døde omtrent kl. 14.30 på golfbanen som ligger litt nord for Puerto Rico. Avisen melder at mannen skal ha hatt et uhell med en golfbil på stedet – dette i følge nødtjenestene.
Uklar dødsårsak
Selv om mannen skal ha vært i en ulykke med golfbilen er det allikevel usikkert om mannen døde som en følge av denne ulykken eller av naturlige årsaker.
Da 112 fikk melding om ulykken rykket de ut, men kunne bare stadfeste at mannen var død. Selskapet som eier golfbanen benekter versjonen som 112-personellet har kommet med, og i følge selskapet døde mannen av naturlige årsaker mens han spilte golf.
Koordineringssentralen for nødtjenestene har forsikret om at man ikke har en kjent dødsårsak.
Om forfatteren
Kanskje du liker dette?
Fire lommetyver arrestert etter tyveribølge på Fuerteventura
La Guardia Civil, den spanske paramilitære politistyrken, har arrestert fire rumenske menn mistenkt som gjerningsmenn i en bølge med tyverier i turistområdene i Fuerteventura. Dette skal ha pågått siden 14.
Innbruddstyv overrasket av mindreårig i Maspalomas
Gutt overrasket innbruddstyv – ble overfalt.
Kald og våt vinter gir håp om varm vår!
Meteorologene tror at våren blir varmere og tørrere enn normalt på Kanariøyene.