Mann stjal klokke til 390.000 kr fra hus i Telde

Mann stjal klokke til 390.000 kr fra hus i Telde

...mens eieren var hjemme!

2 Shares

Politiet har arrestert en 45 år gammel mann i Telde, øst påGran Canaria, mistenkt for å ha stjålet et armbåndsur til en verdi av rundt 390.000 kroner. Mannen er en kjenning av politiet.

Mannen som er mistenkt for tyveri skal ha vært leid inn av en annen mann til et privathus ved Playa del Hombre for å gjøre forskjellige arbeider, og mens mennene skal ha tatt en kikk i ett av rommene i huset skal tyven ha sett sitt snitt til å stjele en klokke til nesten 400.000 kroner!

Gjorde arbeider ute – og forsvant

Mens huseieren var ute i hagen og gjorde forskjellig arbeid der ble han overrasket da han så at den innleide hjelpen forlot hjemmet – selv om det var mer arbeid igjen som skulle gjøres.

På bakgrunn av dette bestemte han seg for å gå inn i huset igjen og sjekke om det var noen verdisaker som var borte, og det var da han oppdaget at en av armbåndsurene hans til en verdi av 390.000 kroner var borte.

Politiet ble raskt varslet og la naturligvis to og to sammen, og regnet med at tyven hadde stjålet klokken så og si mens eieren var tilstede. Klokken ble funnet i tyvens hjem og han ble dermed anhold og mistenkt for tyveriet.

Kilde: Canarias7

Kommentarfelt
2 Shares
Forrige Nordmann omkom på golfbane Anfi Tauro
Next La Palma - mer cubansk enn noen gang!

Om forfatteren

Kanskje du liker dette?

Nyheter

Syv briter kastet av fly som skulle til Gran Canaria

7 britiske turister kastet av fly etter bråk. Flyet måtte nødlande i Portugal.

Nyheter

Jul på Gran Canaria!

Feire jul på Gran Canaria og opplev noe helt nytt!

Nyheter

Svensk brødrepar druknet på Tenerife

Broren til svensken som druknet på Tenerife forrige onsdag ble funnet død i havet i går etter å ha vært savnet. Mannen skal ha deltatt i redningsarbeidet av sin egen bror.