80 nordmenn deltar på Transgrancanaria
Knalltøffe løp venter
Det er bare to dager til det braker løs med ultraløpet Transgrancanaria, og det betyr at utøvere fra hele verden skal måle krefter i det spektakulært løpet som arrangeres på Gran Canaria hvert år.
Canariposten.no har vært i kontakt med arrangøren og man kan derfra melde at det er meldt på hele 80 nordmenn til start på de forskjellige løpene, og derfor er det bare å komme seg ut i løypene for å heie på våre landsmenn!
Knalltøffe løp og nordmann i favorittsjiktet!
Vi har tidligere skrevet om Transgrancanaria her på våre sider og da kunne vi rapportere at arrangøren regnet med at nesten 4000 deltakere skulle delta i år – og etter at vi har vært i kontakt med arrangøren kan de altså melde at det vil stille hele 80 nordmenn til start.
Løpet, eller løpene, har blitt arrangert siden 2003, og man kan delta på forskjellige distanser.
Kongedistansen er Trans 360, og her har vi én norsk deltaker: nemlig Øyunn Bygstad fra Romerike Ultraløpeklubb! Øyunn er ansett for å være blant favorittene her, og ingenting hadde vel vært bedre enn om man hadde fått en sterk norsk plassering i dette tøffe løpet.
Trans 360: Kongedistansen – totalt 266 kilometer, og starten går i Maspalomas og man kommer også i mål der. Norske deltakere: 1
Start: 21. februar 0900.

Løypeprofilen til Trans 360! Ingen leketur, for å si det slik, og her venter det altså 269 kilometer og 12,000 høydemeter!
Transgrancanaria: Dette løpet er 125 kilomter langt og her braker det løs i Las Palmas med målgang i Meloneras. Norske deltakere: 24
Start: 23. februar 2300
Advanced: Distansen i Advanced er på 64 kilometer, og man starter i Artenara og har målgang i Meloneras. Norske deltakere: 12
24. februar 0900
Maraton: Distansen er 42 kilometer, og starten går i El Garañón mens man også her krysser mållinjen i Meloneras. Norske deltakere: 15
Start: 23. februar 0900
Starter: ‘Kun’ 30 kilometers løype her og man starter i Tunte og går i mål i Meloneras. Norske deltakere: 18
24. februar 0800
Promo & Family Trans: 17 kilometer med start i Ayagaures og målgang i Meloneras: Norske deltakere: 10
24. februar 0830
Om forfatteren
Kanskje du liker dette?
Irsk gutt (10) påkjørt og drept på Tenerife – to arrestert
10 år gammel irsk gutt ble påkjørt i Adeje på Tenerife. Han døde dagen etterpå av skadene. Gjerningsmannen stakk fra åstedet
Kan få besøk av den tropiske stormen Theta
Den tropiske stormen ‘Theta’ kan komme til å treffe Kanariøyene i helgen.
Fornye pass på Tenerife den 5. oktober 2018
Hvis du er på Kanariøyene og har behov for nytt pass kan du bestille time til dette i Gran Canaria, Tenerife eller Lanzarote. Mer info finner du her!