Gjenopptar arbeidet med parkeringshus
Ny entreprenør tildelt jobben
Bystyret i Mogán kan melde om at man nå skal gjenoppta arbeidet med det store parkeringshuset i Arguineguín etter at man ble tvunget til å terminere kontrakten med entreprenøren etter brudd på avtalene.
Det er firmaet Proyecon Galicia SA som vil være ansvarlig for å fullføre arbeidet og man vil da få 486 nye parkeringsplasser under bakken, og dette vil sørge for å løse et parkeringsproblematikken i de mest sentrale og travle områdene i kommunen.
To etasjer under bakkenivå
Dette store prosjektet innebærer altså konstruksjon av et parkeringshus som vil bestå av to etasjer under bakken, og som sagt er det nærmere 500 parkeringsplasser det vil være snakk om. På begge nivåene vil inneholde toaletter som er tilpasset mennesker med redusert bevegelsesevne, og det vil også være satt av kontor til en kontrollør samt at det også vil være heis tilgjengelig.
Over bakkenivå vil det bli et offentlig område som vil inneholde en flerbruksbygning på 500 kvadratmeter, en restaurant / kiosk, lekeområde for barn, områder tilegnet sport og andre områder til øvrige aktiviteter. Det vil også bli laget områder som ligger i skyggen, områder med vegatasjon og stedet hvor man rett og slett bare kan sette seg ned for å slappe av.
Arbeidet, som koster nærmere 85 millioner kroner blir betalt av utviklingsfondet på Kanariøyene (FDCAN) som bidrar med 50 millioner kroner og mens de lokale myndighetene har spyttet i den resterende summen.
Man regner med at arbeidet vil ta 2 år.
Om forfatteren
Kanskje du liker dette?
Mogán får parkeringplasser med ladestasjoner
Mogán legger til rette for mer bruk av el-biler i lokalmiljøet.
Ung nordmann berget med helikopter på Gran Canaria
Ung nordmann berget ned med helikopter fra turområde på Gran Canaria.
Hvorfor velge Gran Canaria?
Et liv er for kort til at det ikke skal nytes. Bli inspirert i dag og nyt alt som livet har å by på, og gjerne på Gran Canaria 🙂