Irsk gutt (10) påkjørt og drept på Tenerife – to arrestert

Irsk gutt (10) påkjørt og drept på Tenerife – to arrestert

Sjåføren stakk av fra stedet

126 Shares

Torsdag skulle Carter Carson forlate et kjøpesenter i Adeje på Tenerife sammen med familien sin, men gutten ble påkjørt av en bil og pådro seg alvorlige skader i hodet og brystet. Mannen som kjørte bilen stakk av fra stedet.

Det var altså på torsdag den tragiske hendelsen inntraff, og Carter Carson (10) døde av skadene på sykehuset dagen etterpå. Politiet jaktet på en rød bil av typen Alfa Romeo, og det bekreftes nå at to menn er arrestert mistenkt for hendelsen som inntraff på gaten Calle Dublin.

Har startet innsamlinsaksjon

To menn av latvisk opprinnelse er altså arrestert mistenkt for å ha vært involvert i og ansvarlig for påkjørselen og den påfølgende døden til den irske 10-årige gutten Carter Carson. Hendelsen skjedde som tidligere nevnt på feriestedet Adeje på Tenerife.

Venner av familien har satt i gang en innsamlingsaksjon for å finansiere begravelsen av gutten. Familien var på ferie i Tenerife og bor til vanlig i Newtownabbey nær Belfast.

Bilen som ble brukt ble funnet sør på Tenerife. I dag vil en dommer avgjøre og mennene skal fengsles eller om de skal løslates mot kausjon.

Dødsfallet har ført til stor sorg og bestyrtelse i lokalområdet hvor familien bor.

Carters pappa, Stuart, holdt et svært emosjonelt innlegg til sin ‘lille superstjerne’ på radiostasjonen BelfastLive på søndagen, og han hadde dette å si om sønnen sin:

‘Carter var hele vår verden, og han hadde et smil som rørte ved mange hjerter. Han var en fotballgal gutt og vi kan ikke beskrive hvordan tapet av ham føles.’

Han takket også alle for støtten familien har fått.

‘Vi ønsker å takke alle, fra bunnen av våre hjerter, for støtte, gode ord og generøsitet. Hvil i fred, pappas lille superstjerne.’

Kommentarfelt
126 Shares
Forrige Slo ned servitør - alvorlig skadd
Next Jente (6) alvorlig skadd på kjøpesenter i Playa del Inglés

Om forfatteren

Kanskje du liker dette?

Nyheter

Vil ikke ha ny strand og hotell i Costa Teguise, Lanzarote

Økologister, politikere og Cesar Manrique-stiftelsen på Lanzarote har satt seg kraftig til motmæle når det gjelder planene om å lage en ny kunstig strand og et hotell i Costa Teguise.

Vær

Skyer, regn og sterk vind preger Kanariøyene

Det vil fortsatt være skyet vær på Kanariøyene på mandag, og de vil nok etterlate seg en god del regn – spesielt på nordsiden av øyene. Det vil bli noe

Gran Canaria

Slo ned servitør – alvorlig skadd

Kinesisk servitør ble slått ned av kunde som stakk av fra regningen. Kjemper for livet på sykehuset.