Støttekonsert for skogbrann-rammede

Støttekonsert for skogbrann-rammede

Overskuddet går til dyrking av frukttrær

102 Shares

Den 23. november – sett av dagen – skal det arrangeres en støttekonsert for de som ble rammet av de store skogbrannene på Gran Canaria i august. Konserten vil finne sted på torget Pérez Galdós i Arguineguin i det permanente teltet som står der, og har fått navnet Juntos por nuestro monte – Sammen for våre fjell.

Det er bystyret i Mogán som står som arrangør sammen med Serafin Zubiri Mogán Big Band Musical Association, og alle inntekter bra billettsalget skal i sin helhet gå til innkjøp av frukttrær til gårdene som ble rammet av skogbrannene.

Profesjonelle musikere

‘Moganeroen’ Pedro Manuel Alfonso vil starte solidaritetskonserten klokken 21.00 den 23. november, og han skal fremføre populærmusikk fra Kanariøyene. Deretter overlater han det kunstneriske ansvaret til sangeren, pianisten og komponisten Serafin Zubiri. Han anses som gudfaren til den musikalske kollektivet Seraph Zubiri Mogán Big Band. Dette bandet, som er satt sammen av profesjonelle musikere, vil i løpet av kvelden gi liv til et repertoar som består av musikk fra blant andre Roberto Carlos, Camilo Sesto, Frank Sinatra og Nino Bravo.

I tillegg til dette vil det bli tolkninger av forskjellige andre låter som publikum i alle aldre vil kunne nyte.

På denne måten vil altså den populære Zuburi ha satt et kryss i kalenderen for når han returnerer til Mogán for å være med på å bidra til plantingen av nye frukttrær som ble rammet av brannene i ti forskjellige kommuner på Gran Canaria i august i år.

5 euro for billettene

Billetter til konserten koster 5 euro og kan nå kjøpes ved kommunale kunstskolene, David Jiménez Silva Sports Complex i Arguineguín og i Avenida de la Constitución , nº7, Mogán – fra mandag til torsdag kl. 16.00 til 20.00.

De som ønsker å bidra mer, i tillegg til å komme på konserten, kan gjøre det ved å kjøpe billetter på rad 0.

Under kan du se et utdrag fra en konsert med storbandet Serafin Zubiri Mogan Big Band (videoen starter der hvor bandet begynner å spille).

Kommentarfelt
102 Shares
Forrige Barranco de Mogán pusses opp!
Next Gjenopptar arbeidet med parkeringshus

Om forfatteren

Kanskje du liker dette?

Nyheter

Fly fra Oslo til La Palma omdirigert på grunn av vind

De sterke vindkastene som har rammet de vestlige øyene har begynt å gjøre seg merkbar også når det gjelder flyvninger, og flere avganger og ankomster til flyplassene på La Palma,

Nyheter

Uken starter med skyer og litt regn

I dag kan det bli endel skyer og kanskje litt regn i nord på Kanariøyene.

Lanzarote

17. mai på Lanzarote! Program her!

Her finner du programmet for 17. mai feiringen på Lanzarote. Frokost i Sjømannskirken