Svensk brødrepar druknet på Tenerife
Broren druknet i forrige uke
Det var i forrige uke man fikk vite at en svensk mann hadde omkommet i en drukningsulykke på Tenerife, og at en tysk mann som hadde deltatt i redningsarbeidet var savnet. Nå viser det seg at disse opplysningene ikke stemmer, og at mannen som var meldt savnet var den omkomne mannens bror. Den savnede, som skal være i 40-årene, er nå funnet omkommet.
Kroppen til mannen ble funnet ved munnen av en ravine i Guía de Isora på Tenerife, og det var ansatte i den maritime redningstjenesten som hentet den omkomne opp av havet.
Så mann flyte i havet
En person oppdaget i går en livløs kropp som lå i havet ved Guía de Isora på Tenerife og varslet redningstjenesten, og da man fikk mannen opp viste det seg å være den savnede broren til avdøde svensken (26) som omkom i en drukningsulykke ved El Pris i Adeje på Tenerife forrige onsdag.
En av de omkomne brødrene skal ha bodd i Los Cristianos og den andre skal ha vært på besøk hos ham på øya sammen med en søster og hennes kjæreste. Begge var som sagt svenske statsborgere, men skal ikke ha vært født i Sverige. Den tragiske drukningsulykken skjedde onsdag 18. april.
Hendelsen inntraff kl. 17.50 forrige onsdag da ett av drukningsofrene skal ha falt i sjøen. Tre personer forsøkte å redde ham og bare noen få minutter senere lyktes to av disse med å få han opp av havet, men mannen var da allerede livløs. Det ble igangsatt livredningsforsøk av både disse og hjelpemannskaper, men sistnevnte som kom til stedet kunne bare erklære mannen for død.
Det var under redningsaksjonen at den andre broren forsvant. Det skal ha vært vanskelige forhold på havet den dagen ulykken skjedde.
Om forfatteren
Kanskje du liker dette?
Jul på Gran Canaria!
Feire jul på Gran Canaria og opplev noe helt nytt!
10 herlige hoteller på Gran Canaria
Lyst til å unne deg litt luksus når du reiser til Gran Canaria? Her finner du 10 av de beste hotellene!
En helg i ulykkenes tegn på Tenerife
Helgen på Tenerife var preget av en rekke ulykker av forskjellig karakter, og blant annet omkom en belgisk syklist i en trafikkulykke. Fra fredag til og med søndag har 1-1-2