Promenaden i La Palma oppgraderes
Første gang på 60 år
Styresmaktene i La Palma skal oppgradere promenaden på den første seksjonen av Avenida Marítima i hovedstaden Santa Cruz de la Palma før sommeren 2019.
Prosjektet vil gi delen et helt nytt utseende og det er snakk om området som går fra den første rundkjøringen (like ved den nordlige inngangen til havnen) til krysset ved Avenida El Puente. Arbeidet er ventet å koste rundt 18 millioner kroner.
‘Fortjener det’
Oppussingsarbeidet er en del av en helhetlig plan om å renovere hele kystfronten på hovedstaden på La Palma, samt at det også skal lages en ny strand.
Presidenen, Anselom Pesana sier følgende: ‘Etter å ha hatt det samme utseende i nesten 60 år skal vi nå pusse opp et bruksområde i Santa Cruz de La Palma som unektelig vil føre til en gjenfødelse av byen med den nye stranden.’
Borgermesteren i Santa Cruz de La Palma, Sergio Matos la til: ‘Kystfronten av byen vår fortjener moderne utbane forhold og å være mer i stil med en øyhovedstad som er i sameksistens med havet, og som mottar opp mot 250.000 cruisepassasjerer hvert år. Takket være dette arbeidet vil komforten for gående langs Avenida Marítima bli forbedret på grunn av bredere fortau, samt at at trafikken blir tryggere ettersom antallet filer reduseres til to. I tillegg vil det bli laget mellom 80 og 90 parkeringsplasser i området nærmest kysten i tillegg til at avenyen får ny belysning.’
Om forfatteren
Kanskje du liker dette?
Hotell Riu Palace Oasis gjenåpnet etter saftig oppgradering!
Les vår omtale av nyoppussede Hotel Riu Palace Oasis i Maspalomas på Gran Canaria. Dette er lekkert altså!
Irsk gutt (10) påkjørt og drept på Tenerife – to arrestert
10 år gammel irsk gutt ble påkjørt i Adeje på Tenerife. Han døde dagen etterpå av skadene. Gjerningsmannen stakk fra åstedet
Møllen i Mogán er klar som museum
Møllen i Mogán er ferdig oppusset og ordnet og er nå å regne som et museum.