Illustrasjon: Aemet.es Mini-calima i vente i dag?

Mini-calima i vente i dag?

Kan bli noe tåke

70 Shares

Det velkjente værfenomenet La Calima kan slå inn over deler av Kanariøyene i dag, og det kan bety litt tåke og smått stigende temperaturer.

La Calima er et spesielt værfenomen hvor varme vinder fra Afrika blåser over Kanariøyene i dag, og som kjent så kan både støv og sand bæres med denne vinden.

Været Gran Canaria i dag

Når det gjelder været på Gran Canaria så ser det ut til at det blir delvis skyet eller skyet i nord tidlig på dagen. Calima kan inntreffe i midten av landet og i høyde fra ettermiddagen av. Minimumstemperaturene stiger litt mens man kan forvente en lett til moderat stigning i makstemperaturene, og da spesielt i områdene som ligger litt i høyde. Vind fra nordøst vil være mest intens i øst og nordvestkysten, og denne snur nord fra ettermiddagen.

Bris på sørvestkysten og på ettermiddagen på sørkysten. Ellers ser det ut til å bli mye sol i områdene i sør på Gran Canaria.

Været på Tenerife i dag

Skyet eller delvis skyet i nordområdene først på dagen og på slutten av dagen. Noe høyere makstemperatur mens minimumstemperaturen endrer seg lite. Vind fra nordøst vil være noe sterkere på sørøstkysten og nordvestkysten. Bris på sørvestkysten. Sol på sørkysten.

Fuerteventura – stort sett pent

Generelt sett klart og pent på Fuerteventura først på dagen, men trolig litt tåke på andre halvdel av dagen. Litt stigning i temperaturene, og aller mest inn i landet. Nordøstlig vind som blir svakere på andre halvdel av dagen.

Lanzarote – noe skyer
Stort sett skyet i nord på morgenen og klart i sør. Noe lett tåke kan komme inn på ettermiddagen, og man venter litt stigende temperaturer – spesielt litt inn på øya. Vind fra nordøst.

Kommentarfelt
70 Shares
Forrige Innbruddstyv overrasket av mindreårig i Maspalomas
Next Oppdag en fascinerende verden under bakken på Tenerife

Om forfatteren

Kanskje du liker dette?

Kanariøyene

Fly fra Oslo til La Palma omdirigert på grunn av vind

De sterke vindkastene som har rammet de vestlige øyene har begynt å gjøre seg merkbar også når det gjelder flyvninger, og flere avganger og ankomster til flyplassene på La Palma,

Nyheter

Kortfilmen ‘Gran Canaria, Fairtytale Island’ vinner priser!

Kortfilmen / promoteringsfilmen ‘Gran Canaria Fairytale Island’ har vunnet priser over hele verden og er et fantastisk skue!

Nyheter

Nye eiere på CanariPosten.no!

Heisann alle nye og gamle lesere av Canariposten.no – velkommen til de nye nettsidene! Du har altså kommet til de nye nettsidene til Canariposten.no og vi vil med dette informere